TSC SIGURAN KOD KUĆE: Sjajna uvertira pred početak sezone

Izabranici Žarka Lazetića nastavili su tamo gde su stali na kraju prvenstva. Na fudbalskoj akademiiji TSC-a u Bačkoj Topoli savladan je komšijski Spartak iz Subotice ubedljivom pobedom.

Oba trenera su izvela gotovo najjače sastave, Lazetić je od starta pružio šansu i novopridošlima Cvetinoviću i Radinu. Kod gostiju je debitovao Jovan Marinković koji je ove zime pojačao klub iz Subotice, prethodno je igrao za Radnički iz Sremske Mitrovice.

Oba trenera su izvela gotovo najjače sastave, Lazetić je od starta pružio šansu i novopridošlima Cvetinoviću i Radinu. Kod gostiju je debitovao Jovan Marinković koji je ove zime pojačao klub iz Subotice, prethodno je igrao za Radnički iz Sremske Mitrovice. Već na samom startu meča poveli su domaći preko Ifeta Đakovca, koji je plasirao loptu u mrežu Manojlovića nakon odbitka. Bolja igra domaće ekipe i još jedno odlično izdanje Luke Ilića koji je nakon solo prodora povećao rezultat na 2:0.

U drugom delu su izmenjeni sastavi, Lazetić je odmah na poluvremenu napravio deset izmena, na golu je ostao samo Veljko Ilić. Treći gol za TSC postigao je Petar Ratkov posle centaršuta Nikolasa Špaleka.  Moglo je da bude i gore po Spartak da je Mirčevski bio prisebniji kod izvođenja najstrože kazne, lopta je otišla pored gola. Meč će po lepom sigurno ostati u sećanju strelcu jedinog gola za Spartak, Stefanu Siminu, koji je zatresao mrežu Topolčana u 78. minutu. Tačku na ovaj meč stavio je Aranđel Stojković, golom u 84. minutu kada je uputio volej koji je uz dosta sreće završio u golu Dubljanića.